Filip Houdek
designer

V roce 1996 absolvoval SUPŠS v Kamenickém Šenově obor Design a konstrukce světelných objektů, na které navázal absolutoriem VOŠS v Novém Boru obor sklo v roce 1998. Studiem pokračoval na zahraničních stážích v Glass Design Centru v holandském Leerdamu a Design Centru Utrecht. Již během studia presentoval své práce v Čechách i zahraničí. Po návratu do Čech v roce 1999 spolu se Šárkou Gebyovou zakládá designové studio HG Atelier Design.

Filip Houdek pokračuje v tradici českého sklářství, tvorbu svítidel, které tento region v severních Čechách proslavilo po celém světě. Aktivně se zapojil presentací svých designových projektů do mnoha soutěží, ( SVĚTLO, Praha 2003 - 1.Místo, Tendence - IN LIGHT Praha 2009 – 2. místo v soutěži světlo roku, nominován na A´DESIGN AWARD v kategorii svítidel - Itálie 2011, WIENNA WOHNEN und INTERIEUR DESIGN v kategorii nejlepší expozice 1. místo 2012). Portfolio designových prací zahrnuje vybavovací projekty hotelů, restaurací, prodejen od České Republiky po evropské a asijské země. Rovněž tak design interiérů, designové osvětlení jachet, outdoor design, skleněné plastiky a v neposlední řadě produktový design. Spolupracuje s řadou designových center a společností v České Republice.

Viditelně se zaměřuje na spojení kovu a skla, zdůraznění hladkých linií ve spojení nerezovou ocelí. Často v jeho projektech vystupuje jako dominanta volné zpracování skla s maximálním zaměřením na jeho použití od detailu na objektech až po přípravu veškerých materiálů spjatých s prací. Široký záběr oborů společně s dlouholetou praxí budovanou od úplného začátku je nespornou výhodou tohoto designéra –umělce.

Mé práce

curriculum vitae

2016-2018

designer ve firmě MOSER

2007-2014

designer ve firmě ART VICTORIA TROPHIES, Praha

2008 – do současnosti

Head designer v HG Atelier Design

HG Atelier Design se zabývá výrobou svítidel a světelných objektů. Specializujeme se na vývoj nových svítidel, prototypování a malosériovou výrobu. Na trhu působíme od roku 2000 a spolupracujeme s řadou renomovaných firem v oblasti osvětlení. Jsme přímo výrobci a nikoliv pouze zprostředkovatelé. Naše studio vychází z tradičních technik zpracování skla a kovu a stejně tak využíváme i pokrokové technologie. Ke každému projektu přistupujeme individuálně s důrazem na uměleckořemeslné zpracování. Provádíme také instalace a poskytujeme záruční i pozáruční servis.

2009-2011

Head shops designer ve firmě L´officina della moda, Miláno-Bergámo, Itálie

2012-do současnosti

Light designer ve firmě TODUS

2014- do současnosti

designer ve firmě BEFIRST TROPHIEST
Projekty